sobota, 19 czerwca 2010

Świnki w kocykach
Zdaję sobie sprawę, że zdjęcie nie jest najlepsze, ale S. zjadł większość zanim zdążyłam im cyknąć porządniejsze ;) Więc uwierzcie mi na słowo - świnki nie wyglądają wcale tak źle, są pyszną przekąską na imprezę albo zwyczajnie na kolację. I przy tym ekspresowe w przygotowaniu, o czym świadczy fakt, że robiłam je ucząc się do któregoś z kolokwiów :)


Składniki:

Paczka gotowego ciasta francuskiego (do znalezienia w supermarketach na mrożonkach)
Dwie mniejsze, lub jedna dłuższa kiełbasa
Kilka dużych plastrów ulubionego sera (u mnie gouda)

Koszt: 7-8zł, zależy od ciasta głównie.
Czas wykonania: błyskawica.


Wykonanie:

Jeżeli ciasto mamy mocno zamrożone, to sporo wcześniej przekładamy je do lodówki. Gdy już leżało w lodówce, i po prostu jest zimne - wyjmujemy je kilka minut wcześniej. Rozwijamy delikatnie, żeby się nie porozdzierało, i ostrym nożem tniemy w dość duże prostokąty. Kiełbaski tniemy na pół, wzdłuż, i znów na pół albo na trzy. To nie ma zbyt wielkiego znaczenia - mają być dość długie, i dość cienkie. Przycinamy odpowiednio ser. Układamy w kolejności ciasto -> ser -> kiełbaska, i zwijamy w rulonik tak, żeby złączenie było na dole - nie rozlezą nam się ;)

Układamy na blasze wyłożonej papierem do pieczenia i wsadzamy do piekarnika nagrzanego do 200-220 stopni. Pieczemy aż ciasto się ładnie wylistkuje i zrumieni.

Obrazek poglądowy jak warstwować świnki, na wszelki wypadek poniżej :)

5 komentarzy:

 1. Zabawne jest w tym to, że ostatnio mamy na obiad to samo co na blogu tymże, tylko że troche przed tym jak sie notki tutaj ukazuja :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Może masz zamontowane jakieś kamery u mnie : O bo ja zazwyczaj wrzucam zdjęcia po paru dniach... :>

  OdpowiedzUsuń
 3. Kasia Twoja jedyna.22 czerwca 2010 17:25

  Borzu, obrazek wymiot :D Toż to zwykłe parówy w cieście :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Cicho, Kasiu! Pięknie się nazywają, i są w cieście francuskim a nie takim zwykłym, i serek w nich jest, i pyszne są, więc siedź cicho. Bo Cię nie zabiorę na ciastka. :D

  OdpowiedzUsuń

Widzę każdy pozostawiony komentarz - również w przepisach archiwalnych. Za wszystkie bardzo dziękuję :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...